Elle Studio fitness

since 2014

Kruhový tréning len pre ženy.

elle_16

Elle Studio fitness je štúdio určené pre ženy všetkých vekových aj výkonnostných kategórií. Cvičíme na hydraulických strojoch Hydraulic Line, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby nezaťažovali kĺbový aparát, čím sú zároveň vhodné nielen na každodenné intenzívne posilňovanie, ale aj na rehabilitačné účely. Postupne sa v časových intervaloch presúvame medzi stanovišťami, ktoré sú tvorené vonkajším a vnútorným kruhom. Vonkajší kruh pozostáva z hydraulických strojov, na ktorých postupne precvičujeme všetky svalové partie a vnútorný kruh predstavuje kombináciu posilňovacích a aeróbnych cvikov. Okrem hydraulických strojov teda pracujeme aj s vlastnou váhou tela s využitím rôznych posilňovacích pomôcok (aerobikový step, činky a závažia, kettlebelly, medicinbaly, fit lopty, balančné podložky, švihadlo, expander, lebert equalizér, posilňovací vak, multitrainer závesný posilňovací systém a iné).

Cvičenie prebieha v kruhu a medzi jednotlivými stanovišťami sa striedame na základe zvukového signálu každých 30 sekúnd, pričom medzi cvikmi je 5 sekundová prestávka. Jedno kolo trvá zhruba 12 minút a je vhodné prejsť 2-3 kolá.

Zatiaľ čo klasický kulturistický tréning sa cvičí pri tepovej frekvencii 90–100 za minútu, kruhový tréning pozná hodnoty 150–160 tepov za minútu. Pri tejto tepovej frekvencii sa spaľujú tuky, čo sa považuje za najväčšiu výhodu kruhového tréningu. K ďalším plusom kruhového tréningu patrí aj zlepšenie fyzickej kondície a formovanie a spevnenie postavy.

elle_20

Pred každým tréningom je vhodné sa ponaťahovať, rozohriať a pripraviť tak svaly na zvýšenú aktivitu, čím predídeme prípadnému zraneniu. Na to môžeme využiť aj kardio stroje, ako cyklistický alebo veslovací trenažér, bežiaci pás a bicykel, ktoré sa nachádzajú v kardio zóne. Taktiež netreba zabúdať ani na záverečný strečing po tréningu, na ktorý sú k dispozícii mäkké podložky. Je dobré dôkladne sa ponaťahovať a zamerať sa hlavne na tie časti tela, ktoré sme zapájali, aby sme predišli bolestiam svalov a podporili rýchlejšiu regeneráciu. Celé cvičenie spolu s úvodným aj záverečným strečingom zvládneme približne za 45 minút, počas ktorých precvičíme komplexne celé telo. Ak patríte medzi začiatočníčky, postačuje prejsť jedno až dve kolá, aby ste na ďalší deň nepociťovali príliš silnú bolesť svalov a postupne môžete počet kôl zvyšovať.

Počas celého cvičenia je prítomná trénerka, ktorá Vás usmerní ako správne a efektívne cvičiť, a preto je Elle Studio fitness tým správnym riešením pre tie z Vás, ktoré nevedia čo, alebo ako cvičiť. Novo vybavené štúdio je určené LEN pre ženy, kde v príjemnej atmosfére urobíte niečo pre svoje zdravie a peknú postavu.

 

Už sa viac nemusíte obávať nepríjemných pocitov zo zvedavých pohľadov a prítomnosti opačného pohlavia počas cvičenia.